Vihm rikkus medalilootused

Septembri esimesel nädalavahetusel sõideti Soomes Ahvenisto ringrajal FIA Põhjaregiooni meistrivõistluste (FIA NEZ) kuues ja Eesti meistrivõistluste viies ning ühtlasi ka viimane etapp. Minu lootused EMV medalile rikkusid teises sõidus ootamatult alanud vihm ja sõidu peatamine.

Treeningsõitudega alustati Ahvenistos kolmapäeval. Hoog oli päris hea seni, kuni ühel pidurdusel andis esisillas üks detail järele ja käisin kergelt rajalt väljas. Neljapäeva treeningsõite ei toimunud ja aeg kulus vormeli ehitamiseks. Reedel toimus kvalifikatsioon, kus sõitsin välja Vormel Baltic arvestuse teise aja.
Vormel Baltic ja Soome Vormel 3 sarja vormelid startisid üheskoos. Meie arvestuses võitis esimese sõidu Jegor Popov Kristo Ebrase ja Ramunas Capkauskase ees, mina olin neljas. Reedel oli sadanud vihma, kuid laupävaseks stardiks oli trajektoor juba kuivaks sõidetud. Stardis said olulise eelise need, kes alustasid kuivalt rajaosalt, minul tuli kahjuks startida märjalt asfaldilt. Sõit kulges Capkauskase tuules, kes kõik möödumisüritused tõrjus. Minust pääses mööda küll Kristo Ebras, kuid õnneks jäi Raivo Tamm seljataha.

Teise sõidu alguses toimus tõsisem trügimine, mille tagajärjel Jegor Popovi vormel maandus tagurpidi. Stardijärgsest trügimisest sain õnnelikult läbi, jõudsin Raivo Tammele järele ja pääsesin temast mööda. Seejärel möödusin ka Ramunas Capkauskasest ning tõusin Vormel Baltic arvestuse esikohale.

Ootamatult hakkas paduvihm ja nähtavus praktiliselt kadus. Minu ees sõitnud soomlane Pekka Rinne pidurdas ootamatult hoo täiesti maha ja ka mina olin sunnitud kõvasti pidurdama, et talle mitte selga sõita. Meie järel sõitnud Tammel õnnestus tekkinud olukord ära kasutada ja meist mööduda. Seejärel võistlus tugeva vihma tõttu peatati ning esikoht läkski Tammele minu ja Capkauskase ees. Eesti MV arvestuses kogus Capkauskas 129 punkti, võrdselt 127 punkti kogusid Ebras, Tamm ja mina, paremate kohtadega võistlustelt läheb hõbe Ebrasele ja pronks Tammele.

FIA Põhjaregiooni meistrivõistluste liidriks tõusis Soome võistluse järel Raivo Tamm 198 punktiga, mina olen hetkel 196 punktiga teisel kohal, kolmandal kohal oleval Kristo Ebrasel on punkte 188. Meistritiitli saatuse otsustab seega hooaja viimane etapp, mis sõidetakse septembri keskel Kaunases.

Kalender

2015:
24.-26. aprill - Treeninglaager/kontrollvõistlus, auto24 ring, Pärnu

02.-03. mai - hooaja avavõistlus, EMV I etapp, auto24ring, Pärnu

16.-17. mai - EMV II etapp, Ahvenisto, Soome

26.-28. juuni - Suur Võidusõit 2015, EMV III etapp, auto24ring, Pärnu

22.-23. august - EMV IV etapp, Bikernieki, Läti

29.-30. august - Estonian Grand Prix, EMV V etapp, auto24ring, Pärnu 

Toetajad