Tänavu kahes sarjas medalikolmikus

Praeguseks hetkeks on lõppenud nii Eesti kui ka FIA Põhjaregiooni meistrivõistlused ning mõlemas arvestuses on minul ka poodiumile asja.

Eesti meistrivõistluste arvestuses klassis Vormel Renault kuulub mulle kolmas koht. Enne Pärnu ringrajal sõidetud viimast etappi olin teisel kohal ja oleks olnud võimalus ka seda kohta kindlustada. Kahjuks oli meie tänavune kalender seotud Soome meistrivõistluste etappidega ning just Pärnu etapi ajal käis auto n-ö "aju" Prantsusmaal hoolduses ning seega ei olnud võimalik viimasel etapil osaleda. Küll oli Pärnus stardis Martin Laur, kes sai kasutada teiselt vormelilt laenatud aju. Etapilt võttis Laur maksimumpunktid ning seega tõusis meistrivõistluste kokkuvõttes teisele kohale jättes mind kolmandaks. Eesti meistrivõistluste esikoht kuulub soomlasele Jesse Krohnile.

FIA Põhjaregiooni meistrivõistluste arvestuses mahtusin ma samuti poodiumile, hooaja kokkuvõttes kuulub mulle Jesse Krohni järel ja Kevin Korjuse ees teine koht.

Hetkel veel on lahtine koht Soome meistrivõistluste arvestuses. Põhjanaabrite meistrivõistluste eelviimane sõideti möödunud nädalavehtusel Jurvas, Botniaringil. Võistluspaika saabusime küll juba neljapäeval, kuid tugevate vihmasadude tõttu jäid siis trennid sõitmata. Esimest korda läksime rajale reedel, kui sadas samuti vihma ning väga häid ringe polnud võimalik sõita. Olime siin ka varem testinud, seda küll kasutatud rehviga ja leidnud üsna hea seadistuse.

Laupäevane ilm suutis kõiki üllatada: möödunud päevade paduvihm oli unustatud ning taevas säras päike. Seega oli kõigil eelmistel päevadel vihmaga sõidetud ringidest suhteliselt vähe kasu. Otsustasime minna ajasõitu juba tuttava seadistusega, kuid uute rehvidega. Olles sõitnud paar ringi oli selge, et uue rehviga valitud vormeli seadistus ei toimi ning vormelt on üsna raskesti juhitav. Enne esimest starti muutsime pisut seadistust ja voremli käitumine muutus pisut paremaks, kuigi kiiretes kurvides oli ta ikkagi alajuhitav, sõidu kokkuvõttes kuulus mulle üheksas koht. Vabatreeningul pühapäeva hommikul tahtsime proovida veel kolmandat vormeli seadistust, kuid meie õnnetuseks sadas vihma ja see jäigi testimata.

Siiski otsustasime teises sõidus hüpata vette tundmatus kohas ja proovida, äkki on parim ikkagi seni proovimata seadistus nr.3. See seadistus osutus varasematest isegi kehvemaks ning mitmel korral tuli sõidus ka murult lisa võtta, sõidu kokkuvõttes kuulus mulle kaheksas koht. Soome meistrivõistluste arvestuses olen enne viimast etappi kuuendal kohal, meistrivõistlusi juhib Jesse Krohn Kevin Korjuse ja Toomas Hekkineni ees. Meistrivõistluste viimane etapp sõidetakse septembri alguses.

Kalender

2015:
24.-26. aprill - Treeninglaager/kontrollvõistlus, auto24 ring, Pärnu

02.-03. mai - hooaja avavõistlus, EMV I etapp, auto24ring, Pärnu

16.-17. mai - EMV II etapp, Ahvenisto, Soome

26.-28. juuni - Suur Võidusõit 2015, EMV III etapp, auto24ring, Pärnu

22.-23. august - EMV IV etapp, Bikernieki, Läti

29.-30. august - Estonian Grand Prix, EMV V etapp, auto24ring, Pärnu 

Toetajad