Suurejooneline võidusõit Pärnus

 Nädalavahetusel Pärnus toimunud Puma Racing Weekendc 2007 puhul oli tegemist ühe kõige paremini organiseeritud ringrajaüritusega Eestis.

Pärnus hakkas võistlus peale juba neljapäeval, kui sõideti esimesed vabatreeningud. Vormel Baltic sarja vormelid olid rajal koos Vormel 3 sarja vormelitega, kokku ligi 15 autot. Kõik kolm treeningut sujusid ilma suuremate viperusteta, kuigi viimases mõranes üks väljalasketorudest ja see vajas keevitamist.

Reedel jätkati taas trennidega. Senimaani sujus kõik hästi, kuni tekkisid elektriprobleemid. Neist saime mehhaanikute abiga õnneks jagu ning võisime rahuliku südamega kvalifikatsiooni minna. Ajasõit õnnestus ideaalselt ning sõitsin välja Vormel Baltic arvestuse kiireima ringiaja. Võistluse korraldajad olid ka raja korrastamise ette võtnud ning mitmesse rajalõiku värsket asfalti laotanud. Stardisirgele laotatud asfalt osutus kahjuks praagiks ja hakkas murenema ning rajale pääses killustik, mis tegi kohati liiklemise üsna ohtlikuks. Vigane rajalõik võeti veel reedel öösel vastu laupäeva veel üles ja asendati uuega.


Võistluspäeva ehk laupäeva hommik algas ebameeldiva üllatusega: enesetunne oli üsna niru ja kraadiklaas näitas 38 pügalat. Probleemid jätkusid ka esimeses stardis. Stardirivi korraldanud kohtunikel oli segadus, kus stardiruudus mingi vormel peaks asuma ja nii sätiti meid edasi tagasi ning hoiti paigal. Võidusõidusidur teatavasti sellist mängimist ei kannata ning stardihetkel tabas ebameeldiv üllatus: sidur enam ei lahutanud. Kuidagi sain käigu sisse ja stardist minema. Start õnnestus hästi ja tõusin Vormel Baltic arvestuses esikohale. Liidripositsiooni õnnestus hoida lõpuni ning sõit ka võita.

Boksis tegid mehhaanikud kõik endast oleneva, kuid esimeses sõidu start ja Pärnu ringrajal lendlev liiv olid teinud oma töö ning sidurit korda me ei saanud. See tähendas, et teise sõidu start nõuab ülitäpset ajastust.

Teise sõidus stardis oli taas kohtadega segadus ja alguses sokutati mind mitu kohta tahapoole, siis tõstis Jaanus häält ja saime ettepoole. Kuigi päris õige koht oleks vist pidanud veel paar ruutu eespool olema. Vahetult enne starti olin sunnitud käigu sisse panema, vormel tegi väikse nõksatuse ja mulle fikseeriti valestart. See tähendas 30sekundilist ajatrahvi, seda ma sain teada küll alles sõidu lõppedes. Sõit kulges ise üsna põnevalt, Toomas Kallasmaa sai küll eest ära, aga teise koha pärast pidasime põneva duelli Martin Lauriga. Päris pikalt sõitsin tema kannul ja otsisin möödumisvõimalust. Paar ringi enne lõppu möödumine ka õnnestus ja tõusin teisel kohale ning teisena ka esialgu lõpetasin. Ajatrahv kukutas mind seejärel küll Lauri seljataha kolmandaks.

Pärnu võistlus oli ka Eesti MV viimane etapp. Mitteametliku punktitabeli järgi jäin napilt teiseks, meistritiitel läks Kallasmaale ja kolmas koht Laurile. Oleks Pärnu võistlus kulgenud ilma viperusteta, oleks meistritiitel ilmselt kuulunud mulle, aga oleks on paha poiss! Meil siiski tegemist tehnikaspordiga ja kõike juhtub.

Tänada tahaks sponsoreid ja toetajaid, kes võtsid vaevaks Pärnusse kohale tulla ja minu võidukihutamistele kaasa elada.

Taas olen rajal septembri keskel Soomes Alastaro ringrajal

Vaata pilte siit.

Kalender

2015:
24.-26. aprill - Treeninglaager/kontrollvõistlus, auto24 ring, Pärnu

02.-03. mai - hooaja avavõistlus, EMV I etapp, auto24ring, Pärnu

16.-17. mai - EMV II etapp, Ahvenisto, Soome

26.-28. juuni - Suur Võidusõit 2015, EMV III etapp, auto24ring, Pärnu

22.-23. august - EMV IV etapp, Bikernieki, Läti

29.-30. august - Estonian Grand Prix, EMV V etapp, auto24ring, Pärnu 

Toetajad