Soome ringrajameistrivõistlused algasid Ahvenisto ringrajal

Ahvenisto ringrajal sõideti Soome meistrivõistluste avaetapp, kus tegid lisaks minule kaasa ka teised Eesti ringrajasõitjad. Kuna suvel jääb üks Soome etapp ära, siis sõideti Ahvenistos koguni kolm võistlussõitu.

Vahetult enne Soome võistlust käisime ka Pärnu ringrajal testimas, et Ahvenistos võimalikud kiired olla. Ahvenisto rajal pole mul küll eriti õnne olnud. Kolm aastat tagasi üritas Raivo Tamm vormeliga ühte kurvi lõigata ja sõitis mulle küljepealt sisse, mõlemad olime sunnitud võistluse katkestama. Kaks aastat tagasi oli mul võimalus seal kindlustada Eesti ja FIA Põhjaregiooni meistritiitel, kuid teises sõidus alanud paduvihm ja sõidu katkestamine lõi kõik kaardid segi ning hooaja kokkuvõttes jäin koguni neljandaks.

Seda, et Ahvenisto rada mulle soodne pole, näitas juba ajasõit. Saime vaevalt läbida rehvisoojendusringi, kui autol üks andur streikima hakkas ja seetõttu jäigi ajasõit pooleli. Kuna oli saanud kirja ainult ühe ringiaja ja seda ka mitte kõige parema, olin võistlust sunnitud alustama kaheksandalt stardiruudult.

Klassis Vormel Renault võitis esimese sõidu Jesse Krohn Kevin Korjuse ees. Krohn oli üks suuremaid soosikuid sellel etapil, kuna Ahvenisto on ühtlasi Jesse kodurada, kus ta juba aastaid igasuguste autodega kogemusi on omadanud. Korjus sai parema stardi ning sõitis alguses Krohnist mööda, kuid juba ringi jooksul võttis soomlane juhtohjad tagasi enda kätte ja võitis sõidu Korjuse ees. Kolmas koht läks soomlasele Henri Tuomalale ja neljas Karl- Oskar Liivile.Olles kaheksandalt kohalt alustanud, suutsin küll pisut kohta parandada, kuid ühes kurvis muutus minu vormel alajuhitavaks ja kaldusin rajalt välja. Siiski suutsin rajale tagasi pääseda ja sõidu kuuendana lõpetada.

Vihmamärjal rajal peetud teise sõidu võitis taas Jesse Krohn Kevin Korjuse ees, kolmas oli Toomas Hekkinen, neljas Karl- Oskar Liiv ja seitsmes mina. Otsustasime vihmarehvide kasuks ja kui rada kuivama hakkas, siis rehvid sulasid praktiliselt ära ning pidamist polnud enam ollagi, üle finišijoone tulin seitsmendana.

Kolmas sõit toimus vihmasajus ning taas oli parim Jesse Krohn. Toomas Hekkinenil õnnestus teisel kohal olnud Kevin Korjusest mööda pääseda ning märjal rajal ei olnud eestlasel võimalik enam kohta parandada, kuigi finisheeriti väga väikeste vahedega. Neljas taas Karl-Oskar Liiv ning üheksas mina. Taas muutus vormel samas kohas alajuhitavaks, kus esimeses sõidus ja käisin taas rajalt väljas. Õnneks vormelile liiga ei teinud

Hetkel tundub, et varasemast Vormel Baltic sarja kogemusesest pole suurt midagi kasu, kuna praegune Renault käitub rajal hoopis teistmoodi. Üritame ka teiste kogemustest šnitti võtta ja vormelit sarnaselt seadistada. Noored, kardiroolist üle tulnud Kevin Korjus ja Karli-Oskar Liiv on see aasta kõvasti testinud ja kõik Soome rajad läbi sõitnud ning seda on ka tulemustest näha. Sarnaselt konkurentidele tuleb nüüd tõsisemalt testimisega tegelema hakata. Ise olen uue vormeliga see aasta läbinud 400 kilomeetrit, kuid selgelt on see liiga vähe. Kui kuival rajal tuleb sõit veel enam-vähem välja, siis märja rajaga on olukord juba kordi keerulisem. Võib-olla on ka väike hirm uue auto lõhkumise ees, mine sa tea.

Soome meistrivõistluste järgmine etapp peetakse Alastaro ringrajal 14.-15.juunil.

Kalender

2015:
24.-26. aprill - Treeninglaager/kontrollvõistlus, auto24 ring, Pärnu

02.-03. mai - hooaja avavõistlus, EMV I etapp, auto24ring, Pärnu

16.-17. mai - EMV II etapp, Ahvenisto, Soome

26.-28. juuni - Suur Võidusõit 2015, EMV III etapp, auto24ring, Pärnu

22.-23. august - EMV IV etapp, Bikernieki, Läti

29.-30. august - Estonian Grand Prix, EMV V etapp, auto24ring, Pärnu 

Toetajad