Soome meistrivõistlused lõppesid Ahvenistos

Soome ringraja meistrivõistluste viimane etapp sõideti Ahvenisto ringrajal, kus Vormel Renault sarja sõitjad käisid stardis kolmel korral.

Meie seiklused hakkasid juba treeningul. Olles vahetult sõidust tulnud hakkasime vormelit boksi manööverdama, kui ootamatult rool täielikult kinni kiilus. Oleks treening olnud üks ring pikem, võinuks sellisel juhul suurel kiirusel juhitamatus vormelis istudes tagajärjed väga kurvad olla.
Laupäeval peetud esimeses sõidus võitis Jesse Krohn Kevin Korjus ja Toomas Heikkineni ees Sain hea stardi ja kolmandal ringil õnnestus Martin Laurist mööduda ning ka väike edu sisse sõita. Kuna rehvirõhk oli paigast ära, siis kuumenesid rehvid üle. Seetõttu käisin korra ka rajal väljas murul ning Laur jõudis päris kannule, suutsin teda siiski enda seljataga hoida ja kaheksandana lõpetada.

Pühapäeval peetud teises sõidus võttis Kevin Korjus Toomas Heikkineni ja Jesse Krohni ees. Kuigi enne võistlust sadas vihma, oli trajektoor juba kuivaks sõidetud ning kõik piloodid, mina kaasa arvatud otsustasime slikkide ehk kuiva ilma rehvide kasuks. Minu õnnetuseks olin üks väheseid, kelle stardiruut langes veel märjale rajaosale, kuskohast slikk-rehviga oli pea võimatu startida. Suurem seltskond sai stardist hästi minema ning jäin kohe alguses teistest maha. Sõidu lõpuosas tegin ka väikese sõiduvea ja Kalle Kulmanen pääses minust mööda, sõidu lõpetasin üheksanda kohaga.

Põnevaks kujunes Ahvenisto kolmas ehk hooaja viimases võistlussõit, kus taas heitlesid esikoha nimel Korjus ja Krohn. Vormel Renault klassi Soome meistrivõistluste viimase sõidu võidu vormistas enda nimele Kevin Korjus. Teades, et tegemist on hooaja viimase sõiduga, ei hakanud väga pingutama ja üritasin vormeli tervena finišisse tuua. See ka õnnestus, kuigi koht oli alles kaheksas. Hea meel on siiski selle üle, et väike areng on toimunud ning seekord olime Ahvenistos kiiremad kui hooaja alguses. Edaspidi tuleb enda mõistus korralikukult paika panna, hetkel ikkagi pisut kammitseb kalli auto lõhkumishirm.

Sarja kokkuvõttes tuli Soome meistriks Jesse Krohn 338 punktiga, teisena lõpetas Kevin Korjus ja kolmandana Toomas Heikkinen. Minule kuulub 164 punktiga Soome meistrivõistluste arvestuse kuues koht, eestlastest olin kolmas.

Tulevaseks hooajaks veel kindalid plaane tehtud ei ole. Kindlasti tahaks mõned etapid kaasa teha, kuid ilmselgelt sõltub see rahalistest vahenditest ning sellel, kuidas läheb Eesti majandusel.

Kalender

2015:
24.-26. aprill - Treeninglaager/kontrollvõistlus, auto24 ring, Pärnu

02.-03. mai - hooaja avavõistlus, EMV I etapp, auto24ring, Pärnu

16.-17. mai - EMV II etapp, Ahvenisto, Soome

26.-28. juuni - Suur Võidusõit 2015, EMV III etapp, auto24ring, Pärnu

22.-23. august - EMV IV etapp, Bikernieki, Läti

29.-30. august - Estonian Grand Prix, EMV V etapp, auto24ring, Pärnu 

Toetajad