Soome meistrivõistlused jätkusid Alastaro ringrajal

Alastaro ringrajal sõideti nädalavahetusel Soome MV etapp autode ja vormelite ringrajasõidus, kus lisaks minmule olid rajal ka Kevin Korjus ja Karl-Oskar Liiv.

Alstaro etapil osalesid lisaks Soome ja Eesti pilootidele ka Saksa Vormel Renault sarja sõitjad. Kui vabatreeningud sõideti koos, siis võistlussõidud peeti eraldi. Vabatreeningul mul väga hästi ei läinud, vormelil jäi gaasitross kinni ning seetõttu sain kirja alles 32.tulemuse.

Ajasõidus jäin ühe aeglasema sõitja taha kinni ja olin mitu ringi sunnitud tema järel sõitma. Üks moment ta eksis ja sõitis rajalt välja, ajasõit seetõttu ka punaste lippudega katkestati. Seejärel lasti meid veel paariks ringiks rajale, kuid väga head ringi enam sõita ei õnnestunud ja tulemuseks seetõttu 10.ringiaeg.

Vormel Renault sarjas jäi esimeses sõidus taas alistamatuks Jesse Krohn, teiseks sõitis end Daniel De Jong ja kolmandaks Juha-Pekka Wikman. Parima eestlasena oli Kevin Korjus neljas, Karl-Oskar Liiv oli kuues ja mina üheksas. Start väga hästi ei õnnestunud jajäin aeglasemate sõitajte taha kinni ning juhtgrupp libises eest ära. Pääsesin kahest sõitjat küll mööda, kuid teised olid selleks ajaks juba pikalt eest ära ja nii sõitsin uhkes üksinduses lõpuni.

Teise sõidu start õnnestus hästi ja püsisin esimesed ringid juhtgrupis, kuid siis hakkasin järk-järgult maha jääma ja teised said eest ära. Esikolmik De Jong, Krohn ja Wikman. Liiv oli kuues, mina seitsmes ja Korjus kaheteistkümnes. Kevin Korjus oli teise sõidu algfaasis sunnitud tehniliste probleemide tõttu boksi tulema ning uuesti rajale naastes oli ta teistest juba kaks ringi maha jäänud.

Kuigi kohad ei olnud ka seekord kõige paremad, oli hoog juba oluliselt suurem kui varasematel etappidel. Nii suutsin seekord Alastaros ületada oma varasemat Vormel Baltic sarja vormeliga sõidetud ringiaega, mis on iseenesest juba väga hea tulemus. Kummaline oli küll see, et vabatreeningutes ja ajasõitudes sõitsin paremaid ringiaegu, kui võistlussõitudes uue rehviga.

Soome meistrivõistluste esikohal on hetkel Jesse Krohn (150 p.), teisel kohal Kevin Korjus (104), kolmandal Toomas Hekkinen (88), neljandal Karl-Oskar Liiv (85) ja mina seitsmendal (71).

Soome ja Eesti meistrivõistlused jätkuvad juba kahe nädala pärast Pärnu ringrajal. Täna ja homme läheme koos teiste eestlastega Botniaringile testima, kus augustis toimub ka Soome MV etapp.

Kalender

2015:
24.-26. aprill - Treeninglaager/kontrollvõistlus, auto24 ring, Pärnu

02.-03. mai - hooaja avavõistlus, EMV I etapp, auto24ring, Pärnu

16.-17. mai - EMV II etapp, Ahvenisto, Soome

26.-28. juuni - Suur Võidusõit 2015, EMV III etapp, auto24ring, Pärnu

22.-23. august - EMV IV etapp, Bikernieki, Läti

29.-30. august - Estonian Grand Prix, EMV V etapp, auto24ring, Pärnu 

Toetajad