Silberauto pikendas koostööd Vallbaumiga

Silberauto ja Erko Vallbaumi koostöö algas juba 2001. aastal, mil noor võidusõitja tegi oma debüüdi vormelautol masinaklassis Formula Baltic.

Koostöö kandis alates esimesest hooajast vilja ning seda on premeerinud mitmed tiitlid tänaseni nii Eestis kui Baltikumis.

Aastatel 2001-2002 saavutas Vallbaum Eesti meistrivõistlustel 3. koha, Balti meistrivõistlustel kuulus eestlasele 2001. a. hõbe- ja 2002. pronksmedal. 2002.a. sai Vallabaum ka Läti meistrivõistlustel pronksmedali.
2003.a. pälvis sõitja Eesti meistritiitli ja NGK võitjakarika, Balti ja Läti arvestuses oli Vallbaum teine.
2004.a. saavutas Vallbaum nii Eesti kui ka Balti meistrivõistlustel 2. koha kaotades Balti-tiitli võitjale ainult 1 punktiga, võidusõitja meeskond MKE valiti aga Baltimaade parimaks vormeliklubiks.
Mullu kuulus Vallbaumile Eesti tiitlivõistlustel 2. ja Balti omadel 4. koht.

Algavale hooajale läheb Vallbaum vastu positiivselt meelestatult ning sihiks on nii Eesti kui Balti meistritiitlid. “Autoga on tehtud mitmeid muudatusi, et suudaks Baltikumi tippudega võrdselt konkureerida ning hetkel käib tõsine ettevalmistus, et jõuaks nii ennast kui autot esimeseks etapiks tippvormi,” rääkis Vallbaum peale koostöölepingu allkirjastamist.

Kui eelmisel aastal oli Vallbaumil liiklemiseks Mitsubishi Colt, siis selleks aastaks andis Silberauto võidusõitjale sõitmiseks 2-liitrise Mitsubishi Lancer Sport nime kandva sõiduauto. “Kuna Erko on näidanud terve meie koostööperioodi vältel stabiilseid ja edukaid tulemusi, siis jätkame temaga suure heameelega koostööd,” selgitas leppe pikendamist Silberauto Mitsubishi Eesti piirkonna müügijuht ja kunagi ka ise edukalt ralliradadel võistelnud Andres Pästlane. “Selleks hooajaks otsustasime Erkole sõitmiseks anda Lanceri sportlikuma mudeli, mille jäigem vedrustus ja hea mootor, et sportlik autotunnetus säiliks ka tavaliikluses.”

Vallbaum jäi oma esimese uue auto testisõiduga väga rahule: “Sõitsin siiani Colt’iga, mis on väga hea linnaauto – kompaktne, piisavalt võimas ja hästi juhitav. Lancer, mille rooli nüüd keerama hakkan, on oluliselt suurem ja jõulisem. Eriti meeldib mulle suur pagasiruum, kuhu saan kõik oma trenni- ja võidusõiduasjad vabalt ära mahutada."

Kalender

2015:
24.-26. aprill - Treeninglaager/kontrollvõistlus, auto24 ring, Pärnu

02.-03. mai - hooaja avavõistlus, EMV I etapp, auto24ring, Pärnu

16.-17. mai - EMV II etapp, Ahvenisto, Soome

26.-28. juuni - Suur Võidusõit 2015, EMV III etapp, auto24ring, Pärnu

22.-23. august - EMV IV etapp, Bikernieki, Läti

29.-30. august - Estonian Grand Prix, EMV V etapp, auto24ring, Pärnu 

Toetajad