Riias pingeline nädalavahetus

Nädalavahetusel toimus Riias Bikernieki ringrajal FIA Põhjaregiooni meistrivõistluste etapp, kus mõlemad vormelite võistlussõidud pakkusid kuhjaga põnevust.

Meile algas Riia võistlus reedese vabatreeninguga, kus endalegi üllatuseks sõitsime väga häid aegu. Laupäevaseks ajasõiduks otsustasime vormelile alla panna uued rehvid, kuid sellega läksime natuke alt. Nimelt sõitsin ajasõidus uute rehvidega nõrgemaid ringiaegu kui kasutatud rehvidega vabatreeningus. Ajasõit seetõttu veidi ebaõnnestus ja esimeseks võistlusstardiks sain viienda stardipositsiooni.
Ööl vastu pühapäeva sadas vihma ja sadu jätkus ka pühapäeval. Hommikuses soojendussõidus sõitsin vormeliga kergelt vastu seina, kuid õnneks oli kahjustused väikesed ja tänu mehaanikute heale tööle sain esimeses stardis ikkagi rajale.

Esimeses sõidus tegin küll hea stardi, kuid siis eksisin käiguvahetusega ja langesin rivi lõppu. Kuna vihmasadu jätkus, olid möödumisvõimalused piiratud, kuid lõpuks sõitsin ennast siiski viiendale kohale, sõidu võitis Kristo Ebras.

Teiseks sõiduks oli trajektoor kuivanud, kuid ülejäänud rada veel märg, meie otsustasime siiski slikkidega rajale minna. Start õnnestus väga hästi ja jagasime Kristo Ebrasega esimest-teist kohta. Ebras tegi seejärel esimeses kurvis spinni ja et avariid vältida pidin praktiliselt seisma jääma ning teised võistlejad mööda laskma. Alustasime marulist tagaajamist, et enda positsioone paranda. Mitu ringi sõitsime Ebrasega Toomas Kallasmaa tuules, siis pääsesime mõlemad temast mööda. Seejärel üritas Ebras mööduda ka Raivo Tammest, kuid sõitis talle tagarattasse ja lendas rajalt välja, minu õnnestus sellest situatsioonist õnnelikult pääseda ja tõusta kolmandaks. Üritasin mööduda ka leedulasest Ramunas Capkauskasest, kuid kahjuks jäi paar ringi puudu, finišijoonel lahutas meid pool autopikkust, esikoht läks seekord Jegor Popovile.

Etapi kokkuvõttes oli esimene Popov, teine Capkauskas, kolmas Tamm ja neljas mina. Meistrivõistluste arvestuses tähendab see seda, et kaks etappi enne lõppu on viiel mehel võimalus tulla meistritiitlile, mina nende hulgas.

FIA Põhjaregiooni meistrivõistlused jätkuvad sellel nädalavahetusel Soomes.

Kalender

2015:
24.-26. aprill - Treeninglaager/kontrollvõistlus, auto24 ring, Pärnu

02.-03. mai - hooaja avavõistlus, EMV I etapp, auto24ring, Pärnu

16.-17. mai - EMV II etapp, Ahvenisto, Soome

26.-28. juuni - Suur Võidusõit 2015, EMV III etapp, auto24ring, Pärnu

22.-23. august - EMV IV etapp, Bikernieki, Läti

29.-30. august - Estonian Grand Prix, EMV V etapp, auto24ring, Pärnu 

Toetajad