Riia etapilt esikoht

Möödunud nädalavahetusel sõideti Riias Fia Põhjaregiooni ja Eesti meistrivõistluste avaetapp autode ning vormelite ringarajasõidus. Ühe sõidu võiduga kuulus mulle esikoht ka etapi kokkuvõttes. Aga nüüd kõigest pikemalt.

Riias asuvale Bikernieki ringrajale jõudsime reede hommikul ja saime lõunaks rajale. Kõik kolm reedest treeningut õnnestus maksimaalselt hästi ära kasutada, auto toimis hästi ja proovisime ka erinevaid seadistusi. Sarnaselt eelmisele aastale sõideti seekord esimene Riia etapp nn. motorajal, mis nõuab autolt ja piloodilt väga palju, eksimisruumi ei ole.

Ajasõidus ehk kvalifikatsioonis õige ülevaade aegadest puudus ja sain tegelikult sõita ainult ühe korraliku ringi enne, kui rajalt maha tulin. Kvalifikatsioonis jälgisime meie T.T. Racingu pilootide ja nemad meie aegu, sõidu lõppedes selgus aga, et kõige kiirem oli olnud hoopis Ramunas Capkauskas, mina teine ja kolmas soomlane Teppo Suvanto. Enne pühapäevaseid võistlustarte muutsime veel käigukasti ülekandeid ja hommikuses soojendussõidu jäi ainult üle autot kontrollida.

Riia motorajal on möödumisvõimalused suhteliselt piiratud ja enamasti paneb kõik paika hea start. Oodatult sai vormelite esimeses sõidus väga hea stardi kolmandalt positsioonilt alustanud soomlane Suvanto, kes asus ka võistlust juhtima, tema kannul Capkauskas ja mina. Suvanto ja Capkauskas pingutasid esikoha nimel kõvasti ja ma hoidsin veidi distantsi, et mitte koos nendega avariise sattuda. Sõit kulges üsna tasavägiselt, kuni eelviimasel Suvanto eksis ja Capkauskas mööda sai. Sõidu võit seega leedulasele, teine soomlane, kolmas mina ja neljas Egidijus Gutaravicius.

Teiseks sõiduks pöörati esineliku kohad tagurpidi, esikohalt startis seega Gutaravicius, kes suretas stardis vormeli välja. Mina sain samas väga hästi liikuma, murdosa varem liikuma hakates oleks ilmselt valestart fikseeritud. Asusin sõitu juhtima ja esimesed ringid said väga kiiresti sõidetud , siis võtsin tempot veidi maha, sest konkurendid olid jäänud kaugemale. Sõidu lõpupoole hakkasid Tamm ja Ebras lähemale jõudma ja seega tuli tempot lisada. Kui sirgetel jõudsid nad juba päris lähedale, suutsin kurvides vahet taas suurendada ning ületasin finisijoone esimesena, teine Tamm ja kolmas Ebras. Etapi kokkuvõttes oli paremusjärjestus mina, Capkauskas ja Suvanto.

Järgmine etapp sõidetakse juuni teisel nädalavahetusel Pärnu ringrajal.

Kalender

2015:
24.-26. aprill - Treeninglaager/kontrollvõistlus, auto24 ring, Pärnu

02.-03. mai - hooaja avavõistlus, EMV I etapp, auto24ring, Pärnu

16.-17. mai - EMV II etapp, Ahvenisto, Soome

26.-28. juuni - Suur Võidusõit 2015, EMV III etapp, auto24ring, Pärnu

22.-23. august - EMV IV etapp, Bikernieki, Läti

29.-30. august - Estonian Grand Prix, EMV V etapp, auto24ring, Pärnu 

Toetajad