Rahvusvaheline nädalavahetus Pärnus

Juba tavapärase Linnaringi võistluse asemel peeti tänavu juunikuine võistlus nimega Škoda Racing Weekend hoopis Pärnu ringrajal.

Võistlusel, mis kuulus nii Eesti, Soome kui ka FIA Põhjaregiooni meistrivõistluste arvestusse käisid rajal nii autod kui ka mootorrattad, taas sai Eesti publik näha Soome omapärase Legends-sarja võistlusautosid ja võistlejaid.

Palju oli seekord rajal vormeleid, kus võtsid mõõtu soomlaste kohati mõnevõrra kiiremad F3 ja meie Vormel Baltic sarja võistlusautod. Juba reedestel treeningutel selgus, et meie auto jääb sirgete peal konkurentidele alla ja seega sai seadistust muudetud. Kuigi saime kiirust juurde, oli nüüd kurvides rohkem tegemist, kuna auto ei olnud enam nii stabiilne. Laupäevasteks treeninguteks ajasõiduks muutsime taas seadistust ja saime ringajad ligi sekund paremaks, kuid kahjuks ei olnud ka see päris piisav. Kvalifikatsiooni võitis soomlane Anssi Kela 0,03 sekundilise eduga Kristo Ebrase ees, mina kaotasin Ebrasele ligi sekundi ja olin Vormel Baltic arvestuse üheksa sõitja hulgas kuues.

Esimest starti asus juhtima Arto Taimi, Ebras oli esialgu kolmas ja tõusis avaringil juba teiseks ning jõudis juba soomlasele ohtlikult lähedale. Peagi pääses Ebras ka mööda ja võitis sõidu Taimi Joutvuo ees. Minu tuli hakata sõitjaterivi lõpust kohti parandama ja osaliselt see ka õnnetus. Peamine võidusõit käis Soome F3 vormelitega, korra pingutasin tagakurvis ka üle ja võtsin murult lisa. Paar ringi sain sõita, kui mootori temperatuur hakkas radiaatorite ette sattunud prahi tõttu tõusma ja pidin puhastamiseks boksis käima. Sõidu lõpetasin klassi kuuenda kohaga.

Teise stardis tegi head sõitu Jegor Popov ja võitis sõidu Kristo Ebrase ning Arto Taimi ees. Mina alustasin teist sõitu päris sõitjaterivi lõpust, kohe stardis õnnestus paar kohta tõusta. Ring-ringilt õnnestus kohti parandada ja sõidu lõpetasin klassi neljanda kohaga. Terve nädalavahetuse olime küll üritanud leida autole head seadistust, kuid päris sina peale autoga siiski ei saanud. Sellel nädalavahetusel toimub võidusõit Leedus, Kaunases, sealt loodame paremat tulemust.

Erko Vallbaum

Kalender

2015:
24.-26. aprill - Treeninglaager/kontrollvõistlus, auto24 ring, Pärnu

02.-03. mai - hooaja avavõistlus, EMV I etapp, auto24ring, Pärnu

16.-17. mai - EMV II etapp, Ahvenisto, Soome

26.-28. juuni - Suur Võidusõit 2015, EMV III etapp, auto24ring, Pärnu

22.-23. august - EMV IV etapp, Bikernieki, Läti

29.-30. august - Estonian Grand Prix, EMV V etapp, auto24ring, Pärnu 

Toetajad