Pärnus selgus vormeli sõidus Eesti meister

Vaata ürituse pilte siit.

Peale pikka talve oli taaskord hea garaažiuks avada ja vormelid sõiduks ettevalmistada. Pärnus 18.06.2011 toimunud võiduajamisel olid rajal nii vormel Balticud kui ka silmailu pakkunud vanad Estonia-vormelid ning selgus ka Eesti meister.

Üle pika aja oli MKE Motorspordi ridades rajal lausa kaks vormelit. Nimelt osales üle mitme aasta taas legendaarne vormelisõitja Meelis Telliskivi, kes sel korral istus mulle ilusaid sõite pakkunud Bowman BC 4 roolis.

Alustasime võistlusnädalavahetust juba reedestel treeningutel, kus oli rõõm vabas õhkonnas autot seadistada ja näidat kiireid ringiaegu. Laupäeva hommikul peetud kvalifikatsioonis edastas Reynard 893`le sõitev Toomas Kallasmaa teisi ja sai esmeseks sõiduks parima lähepositsiooni. Siiski ei olnud tegemist tavapärse stardiruudustikust võistlusesse sööstmisega, vaid sõitu alustati veerevast tstardist, mida Eesti vormelisõidus polegi enne olnud. Veerev start osutus äärmisel põnevaks ja enne esimest kurvi möödusin Kallasmaast. Vaatamata hästi õnnestunud stardile, möödus Kallasmaa minust sõidu kestel ning võitis sellega I sõidu.

II võistlussõitu alustasime taas veerevast stardist ja ka sel korral möödusin esimesel ringil parimalt lähtepositsioonilt startinud Kallasmaast. Kaasakiskuvas võiduajamises püsis Kallasmaa järjekindlalt mul tuules. Võidusõidu viimastel ringidel tegin käiguvea ja kogu võisluse minu kannul püsinud Kallasmaa tegi möödasõidu ja võitis sellega ka II võidusõidu. Meie järel finišeerisid Ain Lähker ja Meelis Telliskivi.

2011 aasta hooaeg oli kahjuks lühike, kuid selle eest positiivseid emotsioone pakkunud kahest võistlustardist koosnev võiduajamine. Eesti meister 2011 on seega Toomas Kallasmaa, meistrivõistluste hõbe kuulub mulle ja pronks Ain Lähkerile.


Kohtumiseni rajal,

Erko

Kalender

2015:
24.-26. aprill - Treeninglaager/kontrollvõistlus, auto24 ring, Pärnu

02.-03. mai - hooaja avavõistlus, EMV I etapp, auto24ring, Pärnu

16.-17. mai - EMV II etapp, Ahvenisto, Soome

26.-28. juuni - Suur Võidusõit 2015, EMV III etapp, auto24ring, Pärnu

22.-23. august - EMV IV etapp, Bikernieki, Läti

29.-30. august - Estonian Grand Prix, EMV V etapp, auto24ring, Pärnu 

Toetajad