Mootori purunemine rikkus eduka nädalavahetuse

Nädalavahetusel sõideti Soomes Kemora ringrajal Soome ja FIA Põhjaregiooni meistrivõistluste etapp, kus olid rajal ka Vormel Baltic sarja masinad.

Treeningsõitudega alustasime juba neljapäeval, sõidud kulgesid tugevas vihmasajus. Reedel oli küll ilm pisut parem, kuid rada oli siiski märg ja täit hoogu üles ei saanudki. Ajasõiduks panime vormelile alla uued rehvid, kuid selgus, et vanade rehvidega oli auto seadistus paremini sobinud. Kvalifikatsioonis jäin Toomas Kallasmaa ja Martin Lauri järel kolmandaks, kõik me mahtusime ühe sekundi sisse.

Esimeses sõidus sain väga hea stardi ja tõusin Vormel Baltic arvestuses esikohale. Probleeme oli rehvide pidamise ja ühes kurvis tegin väikse näpuka ning minu kannul olnud Toomas Kallasmaa pääses mööda. Sõidu lõpetasingi Kallasmaa järel teisena, kolmas oli Martin Laur. Peale esimest sõitu muutsime pisut seadistust ning pühapäeva hommikuses soojendussõidus tundus, et muutus õigustas ennast.

Teise sõidus stardist sain taas hästi minema, kuid siis juhtus midagi ootamatut. Nimelt purunes minu vormelil üks lõdvik ja jahutusvedelik voolas välja. Seetõttu tegin spinni ja jäin rajaveerde. Minu vormelist välja voolanud vedeliku tõttu sõitsid rajalt välja veel leedulane Gutaravicius ja üks Vormel 3. Peale avariid saadeti rajale ka turvaauto. Peale kordusstarti tõusis esikohale Toomas Kallasmaa, kes tegi hiljem oma vormelile liiga ja oli sunnitud boksist läbi sõitma. Sõitu võit Martin Laurile Ragnar Sepa ja Toomas Kallasmaa ees. Kahe sõidu kokkuvõttes paremusjärjestus Laur, Kallasmaa ja Sepp.

Taas oleme rajal juuli keskel Pärnus, kui sõidetakse Eesti MV etapp.

Kalender

2015:
24.-26. aprill - Treeninglaager/kontrollvõistlus, auto24 ring, Pärnu

02.-03. mai - hooaja avavõistlus, EMV I etapp, auto24ring, Pärnu

16.-17. mai - EMV II etapp, Ahvenisto, Soome

26.-28. juuni - Suur Võidusõit 2015, EMV III etapp, auto24ring, Pärnu

22.-23. august - EMV IV etapp, Bikernieki, Läti

29.-30. august - Estonian Grand Prix, EMV V etapp, auto24ring, Pärnu 

Toetajad