M.K.E uus Vormel jõudis Eestisse

M.K.E. Motorsport sai lihavõtte pühade kingitusena kätte oma tuliuue Formula Renault masina, mille kallal algab nüüd kibe töö, et masin algavaks hooajaks ettevalmistada. Mõnevõrra üllatav oli, et paljud asjad nagu juhtmestik ja turvavööd olid autoga kaasa pandud, ent autole paigaldamata.

Erko nägi esmakordselt uut autod oma isale kuuluva Lajose platsil Kundas, kui vormelit veoka koormast maha hakati võtma. "Ma olin teda nii kaua oodanud, et ei pidanud vastu ja ronisin sinna sisse juba enne kui auto tõstukiga maha tõsteti," seletas Erko õhinal. "Auto tellisime eelmisel aastal juba ära, aga kättesaamise kuupäev lükkus pidevalt edasi ja vahepeal oli tunne, et ei saagi teda tehasest ene kätte, kui hooaeg juba peale hakkab. Praegugi tahaks, et auto oleks tulnud kuu aega varem kohale, sest siis oleks rohkem aega kõige üle käimiseks, praegu tuleb ta algosadeks tõmmata ja kere üle värvida ning kõik pakkides kaasas olnud tükid korralikult külge keerata."

Erko on aastaid uuemat vormelit soovinud ja tänavu käivitud Formula Renault sari andis selleks põhjuse ning võimaluse. "Ega ma vist oma elus enam teist tuliuut vormelit ei osta kah, seetõttu on see väga meeldejääv hetk," säras isa Einar Vallbaum, kes puges poolhaakesse uut masinat vaatama kohe kui veomasin kohale jõudis. "Mõni mees vahetab tänavaautosid iga aasta uue vastu, aga neid mehi kes uue vormeli on ostnud on kogu põhja Euroopa peale nii vähe, et võib näppudel ja varvastel üles lugeda."

Formula Renault autosid valmistab Tatuusi tehas Itaalias ning kõik detailid peavad olema vormeli küljes originaalid. Samas pole auto kohale jõudes nupust käivitatav. "Me teadsime ette, et ega ta kohe sõiduvalmis pole, aga nüüd on selge, et tööd on veelgi rohkem kui alguses arvasime. Meil on vähem kui kuu aega selleks, et masin võistlusvalmis saada, aga tegelikult tahaks ju ka trenni teha temaga," nentis Erko Vallbaum. "Aga muidu on ikka nagu natuke väiksem F1, aerodünaamika ja kere on on vägagi kaasaegsed," säras Erko.

Renault sarja ametlikud treeningud algavad aprillis Soomes, ning esimene Eesti meistrivõistluste etapp toimub Riias juba mai esimesel nädalavahetusel.

Vaata pilte

Kalender

2015:
24.-26. aprill - Treeninglaager/kontrollvõistlus, auto24 ring, Pärnu

02.-03. mai - hooaja avavõistlus, EMV I etapp, auto24ring, Pärnu

16.-17. mai - EMV II etapp, Ahvenisto, Soome

26.-28. juuni - Suur Võidusõit 2015, EMV III etapp, auto24ring, Pärnu

22.-23. august - EMV IV etapp, Bikernieki, Läti

29.-30. august - Estonian Grand Prix, EMV V etapp, auto24ring, Pärnu 

Toetajad