Lõppenud hooaja kokkuvõte

Minu 2005.aasta ringrajahooaja peamine eesmärk oli saavutada Balti ja FIA NEZ Racing Championship (FIA Põhjaregiooni meistrivõistlused) sarja meistritiitel klassis Vormel Baltic, millest eelmisel aastal üks punkt puudu jäi.

2005.hooajal osales meie sarjas kokku 17 pilooti neljast riigist.

Esimese sõidu Riias ma võitsin, kuid aasta võttis halva pöörde juba teises sõidus. Konkurent tegi vormeliga spinni ja veeres minu teele ette ning toimus kokkupõrge. Järgmisel etapil Vilniuses sõitsin treeningutel kõige kiirema ringiaja, kuid ajasõidu eelses vabatreeningus olin sunnitud taas katkestama, kui purunes üks detail käigukastis ja lõhkus selle põhjalikult.

Paremini läks Tallinnas peetud Linnaringi võistlusel, kus võitsin tihedas konkurentsis ühe sõidu ja teises sõidus olin neljas, etapi kokkuvõttes kuulus mulle teine koht.

Pärnus juuli alguses toimunud võistlusel algasid meie sekeldused juba vabatreeningus kui raja tagaosas maanteele tulekul purunesid ühe tagumise velje kuuest kodarast viis ja vormel tegi kiirusel 190 km/h 180 kraadise spinni, õnneks jäin peatuma asfaldil ja vormel väga palju kannatada ei saanud, aga üht-teist tuli ikka teha. Väga palju ei jäänud puudu ka raskest avariist nii piloodile kui vormelile, sest vahetult minu taga sõitis üks Venemaa vormel, kes peale spinni õnnelikult mööda pääses. Järgnes tund aega kibekiiret tööd, et vigastused enne ajasõitu likvideerida, mehaanikud olid tasemele ja vormel saadi õigeka ajaks korda. Kvalifikatsioon õnnestus Vormel Baltic arvestuses võita, vahe teiseks tulnud Jegor Popoviga oli küll kõigest 33 sajandikku, kõige kiiremast F-1600 vormelist jäin maha 1,8 sekundit.
Avastardis asusin püüdma kiiremate venelaste positsioone ja käisin seetõttu korra ka rajalt väljas ning taandusin lõpuks 5.kohale. Sõidu võitis Venemaa esindaja Juri Bairodov, Vormel Balticu kiireim oli Toomas Kallasmaa Jegor Popovi ees. Teise sõidu võitis Oleg Kazakov, Vormel Balticu parim oli taas Kallasmaa teine Jegor Popoviga ja kolmas mina.

Kuna konkurents on see aasta eriti tihe olnud, tuli poole hooaja pealt ehitada uus mootor, et teised eest ära ei läheks. Mootorivahetus õnnestus ja leidsime kiirust juurde, parandasime ka vormeli seadistust. Üks Pärnu võistlus kuluski peamiselt mootori sissesõitmiseks ning seetõttu oli ka tulemus ehk oodatust kesisem, kohad vastavalt viies ja kolmas.

Augusti lõpus peetud Riia võistlusel võitis Vormel Baltic kvalifikatsiooni Jegor Popov Raivo Tamme ja minu ees. Esimeses sõidus sain hea stardi ja asusin ka sõitu juhtima. Ring-ringilt lähenes Jegor Popov, kes ka lõpuks mööda pääses ja sõidu võitis. Minu teist kohta ohustas lõpus ka Kristo Ebras, kuid finišijoone ületasin siiski teisena. Teises sõidus jäin peale starti Popovi ja Ebrase taha "karpi", hiljem pidin veel murult lisa võtma ja tulin esimeselt ringilt viimaste hulgas, sõidu lõpetasin kohti parandades kuuenda kohaga.

Kõik tundus sellel aastal esmakordselt normaalset sujuvat, kuni septembris Soome Ahvenistos peetud võistlusel üritas üks konkurent minust mööduda murult lisa võttes, kuid manööver ebaõnnestus ja mõlemad vormelid lendasid rajapiiretesse. See tähendas taaskord rahalisi kulutusi vormeli sõidukorda seadmiseks.

Balti meistrivõistluste ja FIA NEZ Racing Championship sarja viimasel etapil Kaunases oli teoreetiline võimalus kindlustada koht hooaja esikolmikus. Konkurendid olid saanud rajaga juba varakult tutvuda ja seetõttu oli neil ka väike eelis. Kuigi sõitsin sarnaselt teistele etappidele kiiremini kui varasematel hooaegadel, ei olnud see piisav, sest konkurendid on lati väga kõrgele viinud. Seda tõestab ka see fakt, et leedulane Ramunas Capkauskas, kes aasta varem oli teisi kodurajal edestanud sõidu lõpuks 30 sekundiga oli tänavu ühes sõidus alles kolmas ja teises viies, minu kohad olid vastavalt viies ja kuues.

Hooaja kokkuvõttes kuulus mulle Jegor Popovi järel 12 piloodi hulgas Eesti meistrivõistluste teine koht, Balti ja FIA Põhjaregiooni meistrivõistluste arvestuses olin neljas.


Erko

Kalender

2015:
24.-26. aprill - Treeninglaager/kontrollvõistlus, auto24 ring, Pärnu

02.-03. mai - hooaja avavõistlus, EMV I etapp, auto24ring, Pärnu

16.-17. mai - EMV II etapp, Ahvenisto, Soome

26.-28. juuni - Suur Võidusõit 2015, EMV III etapp, auto24ring, Pärnu

22.-23. august - EMV IV etapp, Bikernieki, Läti

29.-30. august - Estonian Grand Prix, EMV V etapp, auto24ring, Pärnu 

Toetajad