Leedust taas võit

Möödunud nädalavahetusel sõideti Kaunase lähedal Kacergines FIA Põhjaregiooni meistrivõistluste kolmas etapp. Minul õnnestus üks sõit võit ja ühes sõidus olla kolmas, millega pälvisin ka esikoha etapi kokkuvõttes. Rada oli seekord tavapärasest veidi kiirem, kuna oli muudetud stardisirgel asetsevat šikaani.

Leetu jõudsime kohale neljapäeval, et saaks võimalikult palju vormelit testida. Kuigi korraldajad olid lubanud, et sõita saab piisavalt, lasti meil sõita kõigest neli-viis ringi. Rohkem sai sõita juba reedestes treeningsõitudes ja tundus, et hoog on päris hea. Leedul tüüpiliselt oli kohati probleeme ajavõtuga. Nii saimegi ajasõidus läbida kõigest kolm ringi, enne kui meid boksi kutsuti. Selgus, et probleeme oli meie ringiaja fikseerimisega, sarnase probleemi küüsis olid ka teised konkurendid. Kvalifikatsioonist saime suured segaduse peale lõpuks kirja kolmanda aja, esimene stardipositsioon läks Raivo Tammele ja teine Kristo Ebrasele.

Esimese sõidu start õnnestus hästi ja sain kohe Kristost mööda ning Raivole tuulde, nii läbisime pool võistlusmaad tihedalt üksteise kannul. Siis aga Raivo eksis ja tegi spinni, mina pääsesin õige napilt mööda. Selle manöövriga jõudis ka leedulane Ramunas Capkauskas ohtlikult lähedale, kuid siiski suutsin talt eest ära sõita ja sõidu võita.

Teiseks stardiks pöörati esimese stardi nelja parema sõitja kohad ringi, mina alustasin seega sõitu neljandalt kohalt. Korraks õnnetus ka stardis Capkausaksest mööduda, kuid peagi pääses tema minust uuesti mööda. Raivo ja Kristo sõitsid mult veidi eest ära, kuna Capkauskas hoogu veidi pidurdas. Kuuendal ringil ütles ootamatult üles leedulase vormeli mootor ja tema hoog rauges, mul oli tükk tegemist, et mitte talle tagant selga sõita. Pidin murult lisa võtma ja minust pääses mööda teine leedulane Egidijus Gutaravicius. Viimane oli teinud küll valestardi ja tema oli sunnitud peagi kohustusliku boksipeatuse tegema.

Paar ringi enne lõppu jõudsin Kristole ja Raivole juba järgi, kuid siis hakkas teiste järgi kuumas õhus sõites mootori töötemperatuur tõusma ja pidin veidi hoogu maha võtma. Teise sõidu võit läks Raivo Tammele ja teine koht Kristo Ebrasele, mina oli kolmas. Kahe sõidu kõkkuvõttes kuulus mulle ka etapi esikoht.

Taas olen rajal juuli alguses Pärnus, kui toimub Eesti meistrivõistluste etapp.

Erko Vallbaum

Kalender

2015:
24.-26. aprill - Treeninglaager/kontrollvõistlus, auto24 ring, Pärnu

02.-03. mai - hooaja avavõistlus, EMV I etapp, auto24ring, Pärnu

16.-17. mai - EMV II etapp, Ahvenisto, Soome

26.-28. juuni - Suur Võidusõit 2015, EMV III etapp, auto24ring, Pärnu

22.-23. august - EMV IV etapp, Bikernieki, Läti

29.-30. august - Estonian Grand Prix, EMV V etapp, auto24ring, Pärnu 

Toetajad