Kuum nädalavahetus Pärnus

Kui tavapäraselt on minu hooaeg alanud maikuu alguses, siis tänavu alles sellel nädalavahetusel. Põhjus üsnagi proosaline: seoses praeguse majandusolukorraga pole senistel etappidel piisavalt vormeleid registreerunud ning vormelite starte pole aset leidnud. Sellel nädalavahetusel Pärnus toimuvale “Summer Race ´10” on aga tulemas ka Põhjamaade kiireimad vormelipiloodid ning ka mina peale pea aastapikkust võistluspausi taas rajal. Erinevad Vormel Renault sarjad on nii Euroopas, Põhjamaades kui ka meil järjest suuremasse rambivalgusesse tõusnud, Eestis tänu Kevin Korjuse ja Sten Pentuse mehetegudele. Unustada ei tohi siinkohal ka seda, et Vormel Renault on tõusnud ka Vormel 1 taimelavaks. Seega tegid nii Eesti autospordijuhid kui ka meie mõned aastad tagasi õige otsuse, kui Eestis sari ellu kutsuti ning ka meie endale vormeli soetasime.

Pärnu / Audru ringrada on enamikele Eesti võidusõitjatele kodurajaks ja ega meil ju hetkel ühtegi teist toimivat ringrada polegi. Seetõttu on Sauga ringraja eestvedajate ponnistused nii raja elushoidmiseks kui ka võistluste korraldamiseks väga kiiduväärt. Tänavuse hooaja tippsündmuseks ongi selle nädala lõpus toimuv “Summer Race ´10”, kus rajal Eesti, Läti, Leedu, Soome ja Rootsi kiireimad kereautode- ja vormelipiloodid. Pärnus on rajal ka meie võidukas tiim, kus minu tegemistele aitavad ihu ja hingega kaasa Jaanus ning mõlemad Üllarid. Korra oleme tänavu Pärnus treeningul käinud ning väga kiired ringiajad võrreldes eelmiste hooaegadega ja seda isegi vana võistlusrehviga lisavad tubli annuse enesekindlust. Tähtis on ka nüüd ajasõidus võimalikult hea tulemus kirja saada ning seeläbi kindlustada ka võimalikult hea stardipositsioon võistlussõitudeks.

Treeningsõitudega tehakse Pärnus algust reedel kell 11.00 ning kvalifikatsioon sõidetakse kell 15.10. Laupäeval , 10.juulil toimub vormelite esimene ühisstart kell 10.15 ning teine kell 16.10. Seega olete kõik oodatud minu tegemistele kaasa elama.

Kohtumiseni suvises Pärnus,
Erko

Kalender

2015:
24.-26. aprill - Treeninglaager/kontrollvõistlus, auto24 ring, Pärnu

02.-03. mai - hooaja avavõistlus, EMV I etapp, auto24ring, Pärnu

16.-17. mai - EMV II etapp, Ahvenisto, Soome

26.-28. juuni - Suur Võidusõit 2015, EMV III etapp, auto24ring, Pärnu

22.-23. august - EMV IV etapp, Bikernieki, Läti

29.-30. august - Estonian Grand Prix, EMV V etapp, auto24ring, Pärnu 

Toetajad