IA Põhjaregiooni meistrivõistlused lõppesid Soomes

Soomes Alastaro ringrajal sõideti nädalavahetusel FIA Põhjaregiooni meistrivõistluste viimane etapp vormelite ringrajasõidus.

Enne Alastaro sõitu oli mul õhkõrn võimalus tiitel võita, selleks oleks pidanud peamine konkurent Toomas Kallasmaa mõlemad sõidud katkestama. Kuna meil on tegemist tehnikaspordiga, siis oli ka kõik võimalik.

Esimese sõidu stardis oli pea kolmkümmend vormelit, mis on minu võistlejakarjääri rekord.

Stardirivi alustasid Venemaa sarja võistlejad, neile järgnesid Soome F3-sarja ning Vormel Baltic sarja sõitjad. Mina alustasin sõitu 26.kohalt ja starditulesid isegi ei näinud, startida tuli teiste vormelite järgi. Start õnnestus ülihästi ja sain oma klassi teistest võistlejatest mööda.

Seejärel toimus ees suurem avarii, napilt oleks rattaga pihta saanud ning olin sunnitud hoo maha võtma. Konkurendid pääsesid seejärel mööda, sõitu asus peagi juhtima Toomas Kallasmaa. Sõidu keskel purunes, aga Kallasmaal üks tugivarras ning ta sõitis rajalt välja.

Esikohale tõusis seejärel Martin Laur, mina tihedalt tema kannul. Alastaro rajal oli kaks olulist kiiret kurvi, kus minu vormelil läks tagaosa pisut kergeks ning pidamine kippus kaduma. Laur sai nendes minust eest ära, kuid teistes kurvides jõudsin pidurdusmaal talle jälle järele. Pidevalt otsisin möödumisvõimalusi, kui kahjuks see ei õnnestunud. Sõidu võit seega Laurile, mina olin teine.

Teise sõitu alustasin ringiaegade järgi 17.kohalt ja nägin isegi stardifoori. Startisin Toomas Kallasmaast eespool, kuid stardisaginas sai tema minust mööda. Neljandal ringil pääsesin ühes kurvis pidurdusmaal mina omakorda temast ette. Üritasin vast liiga agaralt eest ära sõita, kuni jõudsime ringiga taas eelpool nimetatud kurvi. Seekord jäi minul pidurdusmaa liiga lühikeseks ja Kallasmaa tõusis esikohale. Ülejäänud ringid sõitsime praktiliselt ratas-rattas, kuid rohkem möödumisvõimalusi ei tekkinud ning Kallasmaa võitis sõidu.

FIA Põhjaregiooni meistrivõistluste tiitel klassis Motors24 Formula Baltic kuulub Toomas Kallasmaale, mina teine ja Martin Laur kolmas.

Kalender

2015:
24.-26. aprill - Treeninglaager/kontrollvõistlus, auto24 ring, Pärnu

02.-03. mai - hooaja avavõistlus, EMV I etapp, auto24ring, Pärnu

16.-17. mai - EMV II etapp, Ahvenisto, Soome

26.-28. juuni - Suur Võidusõit 2015, EMV III etapp, auto24ring, Pärnu

22.-23. august - EMV IV etapp, Bikernieki, Läti

29.-30. august - Estonian Grand Prix, EMV V etapp, auto24ring, Pärnu 

Toetajad