Hooaeg lõppes pronksmedaliga

 Enne FIA Põhjaregiooni meistrivõistluste viimast Kaunase etappi olin Vormel Baltic arvestuse esikohal, seda küll ülinapi, poolepunktilise eduga Raivo Tamme ees. Seega pidi kõik otsustama Kaunase sõit.

Viiel sõitjal oli viimasel etapil võimalus võtta FIA Põhjaregiooni meistritiitel, nendeks Ramunas Capkauskas, Kristo Ebras, Jegor Popov, Raivo Tamm ja mina, kõik me olime hooaja jooksul vähemalt ühe sõidu ka võitnud. Kaunase sõidul ei osalenud Popov, kuna tema vormel oli Soome etapil tehtud avariis tõsiselt kannatada saanud ja vormeli õigeaegne valmimine ei olnud võimalik.


Kaunases juulikuus sõidetud etapp oli mul läinud väga edukalt, ühe sõidu võitsin, teises olin kolmas ning kokkuvõttes kuulus mulle etapi esikoht. Seega võis loota head tulemust ka sellel korral.

T.T. Racing´u piloodid Ebras ja Tamm said viimaseks etapiks neid hooaja jooksul vaevanud tehnilistest probleemidest jagu ja näitasid Kaunases head kiirust, kvalifikatsiooni võitiski Tamme Ebrase ja minu ees.

Esimest sõitu asus juhtima Raivo Tamm Kristo Ebrase, Ramunas Capkauskase ja minu ees. Esikohale tõusis peagi Ebras Tamme ja vahepeal kolmandaks tõusnud Egidijus Gutaravicuse ees. Mina pidasin viienda-kuuenda koha pärast põnevat võistlust Toomas Kallasmaaga, kellest lõpuks ka mööda sain. Möödusin ka vahepeal spinni teinud Gutaravicusest ja lõpetasin sõidu neljanda kohaga, võit läks Kristo Ebrasele.

Stardiks pöörati esimese sõidu neli esimese kohad ringi ja nii alustasin esimeselt stardiruudult. Start õnnestus hästi ja hoidsin esimest kohta, püüdes ühtlasi Ramunas Capkauskast katta. See küll õnnestus, kuid samal ajal sai sirge peal minust mööda Kristo Ebras. Järgmisel sirgel sai minust mööda ka Raivo Tamm ja langesin kolmandaks. Seejärel toimus kolmanda koha pärast võitlus Toomas Kallasmaaga, tegin ühe sõiduvea ja Kallasmaa pääses mööda. Esimene oli Ebras, teine Tamm, kolmas Kallasmaa ja neljas mina, etapi kokkuvõttes olin kolmas. Tagant järele vaadates pingutasin ehk mõlemas sõidus liialt ja seetõttu kannatas ka sõidurütm ning seetõttu omakorda tulemus.
FIA Põhjaregiooni meistrivõistluste esikoht kuulub 231 punktiga Kristo Ebrasele, teine koht Raivo Tammele (225,5 p.) ja kolmas mulle (214 p.). Hooajaga võib üldjoontes rahule jääda, võidetud sai nii mõnigi sõit, kuid siiski oleks lootnud meistrivõistluste kolmandast kohast paremat.

Erko Vallbaum

Kalender

2015:
24.-26. aprill - Treeninglaager/kontrollvõistlus, auto24 ring, Pärnu

02.-03. mai - hooaja avavõistlus, EMV I etapp, auto24ring, Pärnu

16.-17. mai - EMV II etapp, Ahvenisto, Soome

26.-28. juuni - Suur Võidusõit 2015, EMV III etapp, auto24ring, Pärnu

22.-23. august - EMV IV etapp, Bikernieki, Läti

29.-30. august - Estonian Grand Prix, EMV V etapp, auto24ring, Pärnu 

Toetajad