Hooaeg algas positiivse noodiga

Möödunud laupäeval sõideti Riia Bikernieki ringrajal Eesti ja Balti meistrivõistluste avaetapp autode ja vormelite ringrajasõidus. Koos minuga käis rajal kümmekond vormelit.

Kui tavapäraselt toimuvad Riia võistlused kolmepäevastena, siis nüüd andis majanduskriis endast ka seal märku. Nii ajasõidud kui ka võistlussõidud toimusid ainult laupäeval, reede õhtul lasti õnneks siiski natuke ka testida. Hea meel on selle üle, et sponsorid ja koostööpartnerid asja vastu suurt huvi tunnevad. Riias olid kohal nii Lajose Läti filiaali kui ka kohaliku lihatööstuse Rigas Miesnieks esindajad.

Kuigi võis karta, et peale talvist võistluspausi on käsi nii-öelda külm, saime hoo üsna ruttu üles ja hea tundega sõitsin korralike ringiaegu 1.19,3. Küll olid meiega võistelnud Soome Vormel 3 autod olid pisut kiiremad, nende kasuks rääkis kaalueelis. Nimelt kaalusid F3 autod koos sõitjaga orienteeruvalt 540 kg, mina koos vormeliga aga koguni 585 kilogrammi. Kui olin oma kiireima ringiaja ära näinud, läksin veel paremat tulemust saama, kuid ajad läksid hoopis kehvemaks, kuna pidurdusmaad ei tahtnud enam hästi klappida.

Et ajasõidus võimalikult head tulemust saada, panime vormelile alla uued rehvid ja lootsime aega 1.18,8- 1.18,9, aga see ei õnnestunud. Põhjuseks ilmselt see, et sõidutrajektoor oli veel korralikult puhtaks sõitmata ning uus rehv ei hakanud korralikult tööle. Kvalifikatsioonis sain kirja kolmanda aja, kohti teisest kuni neljandani lahutasid ainult mõned kümnendikud.

Esimeses stardis sain ühe oma elu parima lähte möödudes mitmest konkurendist ning stardisirge lõpus olin esimene. Nii hea start tuli endalegi üllatusena ja kaotasin korraks valvsuse. Soomlastel õnnestus seda edukalt ära kasutada ning esimeses suures kurvis kiirendusega minust mööduda ja langesin seega koguni neljandale kohale. Oleksin pisut tähelepanelikum olnud, õnnestunuks ehk seda vältida ja koht vähemalt esialgu säilitada. Ülejäänud ringid sõitsin kahe soomlase kannul nagu takjas, kuid möödumisvõimalust ei tekkinud ja lõpetasingi sõidu neljanda kohaga.

Teise sõidu stardis arenesid sündmused päris tormiliselt. Enda õnnetuseks või ka õnneks magasin stardi pisut maha ja kolm soomlast said eest minema. Stardijärgsesse väikesse kurvi nad enam kolmekesi aga kõrvuti ära ei mahtunud. Kaks vormelit põrkasid omavahel kokku, kusjuures üks tõusis pea pooleteise meetri kõrgusele õhku ja lendas vastu aeda, avariis sai tugevalt kannatada ka teine voremel. Üks ring lasti sõita ja siis anti kordusstart. Stardis lasin tagaratastel kohapeal liialt pikalt tühjalt ringi käia ning minu tagant startinud soomlane Risto Tonteri pääses mööda. Mõnda aega olin sunnitud tema kannul sõitma, kuid siis pääsesin ühel pidurdusmaal temast mööda. Esikohal olnud Teppo Suvanto oli aga selleks ajaks juba paraja edumaa sisse sõitnud ning nüüd tuli hakata teda taga ajama. Praktiliselt see mul ka õnnestus ning finisijoonel olin tema tagatiivas kinni nagu takjas. Kuna aga kordusstardis sõideti algse 12 ringi asemel 10, siis Suvanto esikohta tõsiselt rünnata kahjuks ei jõudnud. Etapi kokkuvõttes kuulus mulle Vormel Baltic arvestuse esikoht ning taas saab kollektsiooni lisada ühe võidukarika.

Taas oleme rajal juuni lõpus Audru ringrajal, kui sõidetakse Eesti meistrivõistluste teine etapp. Raja ääres kohtume!

Vaata pilte

Kalender

2015:
24.-26. aprill - Treeninglaager/kontrollvõistlus, auto24 ring, Pärnu

02.-03. mai - hooaja avavõistlus, EMV I etapp, auto24ring, Pärnu

16.-17. mai - EMV II etapp, Ahvenisto, Soome

26.-28. juuni - Suur Võidusõit 2015, EMV III etapp, auto24ring, Pärnu

22.-23. august - EMV IV etapp, Bikernieki, Läti

29.-30. august - Estonian Grand Prix, EMV V etapp, auto24ring, Pärnu 

Toetajad