Hobujõudude paraad Pärnus

 Pärnus sõideti nädalvahetusel Eesti ja Balti meistrivõistluste etapp autode ja vormelite ringrajasõidus Puma Racing Weekend. Publiku ja meedia huvi ürituse vastu oli suur, kuna esimest korda võistlesid siin Põhjamaade sarja Nordic Super Car 700hobujõulised kereautod.

Meie läksime Pärnusse neljapäeval, kui toimusid treeningsõidud. Sõideti kaks treeningsõitu, kolmas planeeritud jäi tugeva vihma tõttu ära. Vormeli mootor sai eelmisel etapil pisut kannatada ja selleks võistluseks läbis see noorenduskuuri . Seega tuli hakata jõuallikat sisse sõitma ja ennast veidi tagasi hoida, kvalifikatsioonis sain kirja kuuenda aja.
Esimene sõidu stardis üritasin siserajal kohti parandada, kuid leedulasel Capkauskasel oli sama plaan ja tal õnnestus minust ette jõuda. Sõit kulges üsna rahulikult, neljanda- viienda koha pärast toimus heitlus Kristo Ebrasega. Viimane tegi tagasirgel spinni ja mul õnnestus temast mööda pääseda, sõidu lõpetasingi neljanda kohaga. Esimene koht kuulus Jegor Popovile, teine Raivo Tammele ja kolmas Ramunas Capkauskasele. Probleeme oli seadistusega, külma rehviga kippus tagasirgelt maanteele tulles hoog kõvasti raugema, sooja rehviga probleem kadus.

Teiseks sõiduks pöörati esimese sõidu neli esimest kohta ringi ja nii alustasingi võistlust esimeselt stardiruudult. Stardis andsin endast parima, kuid hoolimata sellest olid konkurendid seekord kiiremad ja esimese ringi lõppedes olin langenud neljandale kohale, peagi sai must ka Kristo Ebras ja langesin viiendaks. Paar ringi enne lõppu tegi stardisirgele tulles spinni Raivo Tamm ja käis korra ka murul, pääsesin tast mööda ja tõusin neljandaks, sõidu lõpetasin taas neljanda kohaga.

Balti meistrivõistluste järgmine etapp peetakse augusti lõpus Riias Bikernieki ringrajal, kus loodame paremat tulemust. Sellel hooajal on just keerulistematel radadel paremaid kohti saavutada õnnestunud.

Kalender

2015:
24.-26. aprill - Treeninglaager/kontrollvõistlus, auto24 ring, Pärnu

02.-03. mai - hooaja avavõistlus, EMV I etapp, auto24ring, Pärnu

16.-17. mai - EMV II etapp, Ahvenisto, Soome

26.-28. juuni - Suur Võidusõit 2015, EMV III etapp, auto24ring, Pärnu

22.-23. august - EMV IV etapp, Bikernieki, Läti

29.-30. august - Estonian Grand Prix, EMV V etapp, auto24ring, Pärnu 

Toetajad