Audrust tuli meistritiitel

Möödunud nädalavahetusel toimus Audru ringrajal võistlus Dynami:t Race, kus rajal nii kereautod kui ka vormelid. Suurt elevust tekitasid võimsad Skandinaavia Nordic Supercar sarja võistlusautod. Minul õnnestus Audrus kindlustada Vormel Baltic arvestuse Eesti meistritiitel.

Pärnusse läksime kohale juba neljapäeval. Põhjuseks nimelt see, et tänavu loosisime Lajose klientide vahel ühele õnnelikule koos sõbraga välja võimaluse proovida ehtsat vormelautot ja seda Audru ringrajal. Nii saigi õnnelik võitja lühikese koolituse järel läbida Bowman vormelil kiireid ringe.

Treeningsõitudega tegime algust reedel, seadistust väga muutma ei hakanud. Kahjuks õnnestus siis külma saada ning seega tuli laupäeval rajale minna nohu ja palavikuga, mis eriti meeldiv kogemus ei olnud. Laupäevase ajasõidu võitis Martin Laur, mina jäin temast ülinapilt maha, kolmas oli peale pikemat võistluspausi Dallara vormelil rajale naasnud Jaak Pipar. Lisaks tegi Pärnus Vormel Baltic arvestuses kaasa ka ringrajakomitee esimees Marek Kiisa, seda samuti Dallaral.

Enne esimest starti tegi ilmataat vigureid ning ei olnud teada, kas minna rajale kuiva või märja ilma rehviga. Enamik sõitjaid, mina nende hulgas, otsustasin slikk-rehvide kasuks. See valik ka õigustas ennast, kuna sõidutrajektoor oli meie stardi ajaks kuivaks sõidetud. Esimest sõitu asus minu ees juhtima Martin Laur, kuid temale fikseeriti valestart, mis tähendas 30sekundilist ajatrahvi. Et endale Lauri ees sõiduvõit kindlustada, ei tohtinud seega vahet pikemaks lasta. Nii saigi hambad ristis hoitud lõpuni vahet temaga 8- 10 sekundit ja sõidu võit Martin Lauri ja Marek Kiisa ees kindlustada. Palavikuga sõitmine kurnas väga ära ja peale sõitu sain küll vormelist välja, kuid püsti seista ei jõudnud. Isegi autasustamistseremooniat lükati seetõttu edasi.

Teise sõidus saime koos Martin Lauriga hästi stardist minema, kuid paari kurvi järel õnnestus tal mind pisut maha raputada ning edumaa sisse sõita. Lauri esikohta mul sõidu ajal rohkem ohustada ei õnnestunud ning seega lõpetasin sõidu teise kohaga Jaak Pipra ees. Tänu Audrus kogutud punktidele kuulub mulle hooaja kokkuvõttes Eesti meistritiitel Vormel Baltic arvestuses Jani Tammi ja Martin Lauri ees.

Selleks hooajaks on sõitudega ühel pool. Suure tõenäosusega oleme taas rajal ka tuleval hooajal!

Kalender

2015:
24.-26. aprill - Treeninglaager/kontrollvõistlus, auto24 ring, Pärnu

02.-03. mai - hooaja avavõistlus, EMV I etapp, auto24ring, Pärnu

16.-17. mai - EMV II etapp, Ahvenisto, Soome

26.-28. juuni - Suur Võidusõit 2015, EMV III etapp, auto24ring, Pärnu

22.-23. august - EMV IV etapp, Bikernieki, Läti

29.-30. august - Estonian Grand Prix, EMV V etapp, auto24ring, Pärnu 

Toetajad