Äpardunud stardid

Nädalavahetusel sõideti Pärnu Sauga ringrajal Eesti meistrivõistluste kolmas etapp, kus oli kohal kogu Vormel Balticu paremik Eestist ja ka üks Leedu võistleja.

Treeningsõitudega alustasime reedel varahommikul. Siis käisime rajal kolmel korral, iga korraga parandasin oma ringiaegu. Laupäeval läksin ajasõidule vastu suurte lootustega saavutada seal kiireim ringiaeg. Reedel trennides sõidetud ajad olid väga head. Paraku ei suutnud oma ootusi täita kuna esimesel poolel ajasõidus läks rehvide temperatuur kõrgeks ja auto kaotas rahal hea pidamise asfaldiga. Sellepärast pidin tulema poole ajasõidu pealt boksi, et teha seadistuses väiksemaid muutatusi. Boksi tulles olin teisel kohal kaotades Toomas Kallasmaale vaid ühe kümnendiku. Uuesti rajale minnes oli kiirust kasvatada suur võimalus, kuna seadistus paranes ja auto kaal oli ka vähesema bensiini tõttu kargem. Aga kahjuks ei saanud oma ringiaega parandada, kuna üks kaasvõistlejatest tegi kurvis sõiduvea ja parkis oma vormeli täpselt äärekivi peale. Kollased lipud võeti välja ja vormelit ei õnnestunud kohtunikel kiiresti teisaldada, ning meie ajasõit sai läbi. Seega jäigi minu tulemuseks ajasõidus teine koht.

Esimeses sõidus startides teiselt kohalt ei õnnestunud saada sisse teist käiku ja tänu sellele läks suurem osa võistlejaid stardis mööda. Pidin hakkama marulise tempoga teisi taga ajama. Jõudes leedulase Gutaraviciuse selja taha, ei õnnestunud kohe mööduda. Suurem osa sõidust otsisin möödumise võimalust. Kolmel korral oli meil leedulasega väikene kontakt, millega lõhkusin oma vormeli parempoolse esimese tiiva otsaplaadi. Suure pingutusega õnnestus lõpuks suruda jõuga mööda Gutaravicusest. Pääsedes ette, sain sõita kiirema ringiaja mis tagas pühapäevasele sõidule parima stardipositsiooni.

Teise sõitu läksin suure keskendumisega, et saada kohe stardist hästi minema, kuid auto tegi väikese jõnksaku enne kui oleks tohtinud ja nii saingi valestardi eest karistada + 30 sekundit, mis lisandus minu ajale otsa peale finiseerimist. Nii suurt aega Pärnus peagu võimatu tagasi sõita, kuna kiiremate ringiajad on 51 ja natuke peale see tähendaks, et peaks enamvähem kõigist ringi jagu eest ära sõitma, et säilitada peale trahvi lisamist oma väljasõidetud positsioon. Kahe sõidu kokkuvõttes oli paremusjärjestus: Kallasmaa, Gutaravicus, Laur ja mina neljandana.

Järgmine võistlus on taas Pärnu Sauga ringrajal 10-11 augustil Puma Racing Weekend 2007.

Kalender

2015:
24.-26. aprill - Treeninglaager/kontrollvõistlus, auto24 ring, Pärnu

02.-03. mai - hooaja avavõistlus, EMV I etapp, auto24ring, Pärnu

16.-17. mai - EMV II etapp, Ahvenisto, Soome

26.-28. juuni - Suur Võidusõit 2015, EMV III etapp, auto24ring, Pärnu

22.-23. august - EMV IV etapp, Bikernieki, Läti

29.-30. august - Estonian Grand Prix, EMV V etapp, auto24ring, Pärnu 

Toetajad